woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
۹ ساختماني كه بيشترين نقد را در دنيا داشته اند: قسمت اول طراحي و دكوراسيون داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميهن
تاريخ: ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۴۴:۲۴

۹ ساختماني كه بيشترين نقد را در دنيا داشته اند: قسمت اول

 

براي رقابت هاي جام جهاني ۲۰۲۲ در قطر، يك استاديوم ورزشي به نام  زاها در دوحه ساخته شد كه بيشتر از يك سال از افتتاحيه و پرده برداري آن مي گذرد. اين استاديوم ورزشي همواره بحث ها و جنجال ها را به همراه داشته است، با گذشت ۱۲ ماه از افتتاح اين ساختما هنوز هم جزء اخار مهم جهان است. اخيرا به دليل اظهارات دفتر معماري حديد در مورد مرگ و مير كارگران در حال كار اين ساختمان و شرايط كاري مشكوك كارگران در قطر اين مسئله ابعاد قانوني به خود گرفته است. اين ساختمان از جهت ويژگي هاي بيولوژيكي مطرح شده در آن هم بارها به صورت گسترده مورد انتقاد قرار گرفته است. نقد هايي كه درباره ساختمان  الوكره انجام شد باعث شد تا ساختمان هايي كه در تاريخ معماري جهان مورد نقد قرار گرفته اند را گردآوري كنيم.

 

 

 

مايكل گريوز يكي از پنج معمار نيويورك، اين ساختمان را با هدف ساخت بنايي براي جشن گرفتن اهالي پورتلند طراحي كرد. طبق گزارشات، گريوز در مناقصه شركت كرد و آن را به دليل پيشنهاد بودجه كم و پايبندي به اصول طراحي شهري موجود برنده شد. اين ساختمان در هنگام ساخت، با هزينه هاي فراواني كه از قبل محاسبه نشده بودند روبه رو شد و برنامه هاي از پيش تايين شده اي از آن حذف شد. گريوز تصميم داشت يك ساختمان بسيار برزگ با ستون هاي متناوب قرمز و پنجره هاي به اصطلاح خاموش و روبان هاي تزييني كه يادآور جشن هاي مجلل هستند را بسازد كه با نا رضايتي ساكنين اين منطقه مواجه شد و قرار دادن اين ساختمان به عنوان يك ساختمان مدني و مردمي در پورتلند، انتقادات فراواني را از جهات معماري داخلي شبه كلاسيك و پلان بسته طراحي داخلي به همراه داشت. اين ساختمان در مركز بحث هايي در ارتباط با سودمندي پست مدرنيسم در زمينه عملكردي ساختمان ها بوده است.

۳۲ سال بعد ساختمان به شدت نياز به بازسازي با بودجه بيشتر از ۹۵ ميليون دلار در دو سال داشته است. انتقادات بسياري كه به اين ساختمان وارد شد، سبب شده تا مقامات اين شهر نسبت به آينده اين بنا بازنگري داشته باشند و ممكن است آن را تخريب كنند. مايكل گريوز در اين باره گفت: “ايده از بين بردن اين ساختمان همانند كشتن يك بچه است…”

 

آنتوني گائودي معمار معروف اسپانيايي، سازنده كليساي كاتوليك بارسلونا است. اين كليسا به طولاني ترين پروژه ساخت و ساز در حال اجرا در جهان مشهور است و در حال حاضر ۱۳۴ سال از ساخت آن مي گذرد و هزينه آن كه ۲۵ مليون يورو مي باشد به طور كامل توسط بودجه بخش خصوصي تامين مي شود. ساخت و ساز اين بنا در سال ۱۸۸۲ آغاز شد  اما به دليل مرگ ناگهاني گائودي در سال ۱۹۲۶ متوقف مي شود. در آغاز دهه ۱۹۶۰ ميلادي معماران توانمند بسياري از جمله لوكوربوزيه و آلوار آلتو انتقاد ها فراواني از اين ساختمان كردند و مبارزات ناموفقي بر عيله آن انجام دادند. آن ها اعتقاد داشتند كه طراحي گائودي بايد مدرن شود و مي گفتند اين طراحي مطابق نياز هاي روز نيست اما اين انتقادات راهي از پيش نبرد.

نقشه هاي اصلي ساختمان در آغاز جنگ داخلي اسپانيا از بين رفت به همين دليل نزديك به صد سال بعد از مرگ گائودي، يك سري از معماران به اجراي يك رونوشت از برنامه هاي اصلي اين پروژه پرداختند و در نهايت طرح گائودي بنا بر برنامه زماني پروژه در سال ۲۰۲۶ ، در صدمين سال مرگ گائودي و پس از ۱۴۴ سال به پايان خواهد رسيد.

“مشتري من در عجله نيست” اين گفته گائودي در توصيف كار خود بود.

 

 

اين ساختمان در مركز بمبئي قرار دارد، برج ۲۷ طبقه اي كه فقط براي سكونت يك خانواده ساخته شده است و در محله زاغه نشين گوليبار قرار دارد. اين ساختمان كه گران ترين محل اقامت خصوصي در جهان است و ارزش يك بيليون دلاري دارد، به سفارش مالك آن يعني موكش آمباني كه پنجمين مرد ثروتمند جهان است، توسط معمار هاي آمريكايي به گونه اي طراحي شده كه هر طبقه ويژگي هاي خاص خود را دارد. اين پروژه مخالفت هاي بسياري از طرف ساكنان بمبئي و انتقادات گوناگون جهاني را به همراه داشته است كه تمام اين انتقادها متوجه صاحب اين خانه مي باشد زيرا بنا از بافت شهري جدا است و مانند يك جسم اضافي در منطقه قرار گرفته است. زير بناي فضا ها بيش از حد معمول مي باشند و داراي شش طبقه پاركينگ، نه آسانسور خصوصي، و ۴۰۰۰۰۰ فوت مربع از فضاي مسكوني براي يك خانواده است.

 

 

دكوراسيون ويلا , طراحي رستوران مدرن بازسازي نماي ساختمان قديمي , ويترين مغازه , طراحي منزل مسكوني , طراحي دكوراسيون اداري , طراحي دكوراسيون داخلي , طراحي داخلي مطب , طراحي داخلي طلا فروشي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]