در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار
زودپز تفال
مرکز فروش توتون
خرید پیپ
تشك طبى
طراحي و دكوراسيون داخلي
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ميهن
تاريخ: ۲۲ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۱:۲۷

مناسب ترين حمام كودك
باتوجه به اهميت نگهداري كودكان به عنوان آسيب پذيرترين فرد خانواده، بهتر است در تمامي مكان هاي خانه سعي شود امنيت و آسايش آن را در نظر بگيريد. حمام يكي از اصلي ترين مكان هايي است كه بايد جايي بي خطر براي كودك باشد، از اين رو بايد در دكوراسيون حمام كودك فضايي امن و راحت را برايش ايجاد كرد، تا علاوه بر امنيت در نگهداري اش، احساس شادي و راحتي بسياري در آن مكان داشته باشد. اما علاوه بر حفظ امنيت و شادي كودك در حمام، دكوراسيون داخلي اين فضا را بايد طوري طراحي كرد كه براي ديگر افراد خانواده نيز قابل استفاده و مناسب باشد.

در اين بخش مي خواهيم شما را با علم دكوراسيون داخلي و طراحي داخلي اين فضاي پراستفاده آشنا سازيم تا با بهترين شيوه بتوانيد از آن استفاده كنيد.
از آنجاييكه اعضاي خانواده هيچ گاه ثابت نيستند و ممكن است بر تعداد كودكان افزوده شود، توصيه مي كنيم خانواده هايي كه بچه كوچك دارند، حمام كودك خود را به قدر كافي انعطاف پذير كنند تا با گذر زمان و رشد تدريجي بچه ها مشكلي در كمبود فضا نداشته و محيط با بچه ها سازگار باشد.
اولين قدم را در دكوراسيون داخلي حمام كودك با ايجاد گرماي مناسب در حمام برداريد، سپس سعي كنيد با تهيه سطوح ضد آب و مقاوم كه روي پوشش سنگي حمام قرار مي گيرد، بچه ها را از سر خوردن و صدمه ديدن در امان بداريد.
با توجه به اينكه كودكان در سنين پايين نميتوانند كوچكترين كار شخصي شان را به تنهايي و بدون كمك ديگران انجام دهند و در تمامي كارهايشان از لباس پوشيدن گرفته تا غذا خوردن و دستشويي رفتن و حمام كردن به كمك بزرگترهايشان نياز مبرم دارند، از اين رو بهتر است طراحي داخلي فضاي حمام كودك به گونه اي باشد كه افراد بزرگتر به هنگام شستشوي كودك خود به راحتي بتوانند در حمام جابجا شوند.
علاوه بر درنظر گرفتن فضاي بيشتر براي والدين، وان حمام كودك نيز بهتر است به اندازه اي بزرگ باشد كه دو كودك در آن به راحتي حمام كنند. چراكه آنها عاشق آب بازي در وان حمام هستند و بهتر است فضاي مناسبي را برايشان در نظر بگيريد. ديواره ها و سطح حمام كودك را بايد با متريال ضد آب و مقاوم طراحي كنيد تا به هنگام پاشيدن آب به اطراف وسايل و تجهيزات حمام آسيب نبينند.

مناسب ترين دكوراسيون حمام كودك
غالبا در صنعت مصالح سازي، كاشي ها و مصالح به كار رفته در ساخت حمام را از مقاوم ترين مواد مي سازند كه علاوه بر مقاومت آنها زيبايي ويژه اي را به ظاهر و دكوراسيون حمام كودك مي دهد و در عين حال محكم و مقاوم هم هستند.
كودكان عاشق رنگ هاي شاد و زيبا هستند از اين رو توصيه مي كنيم حتما در دكوراسيون داخلي حمام كودك خود از رنگ هاي شاد و روشن استفاده كنيد تا محيطي جذاب و دوستداشتني براي او باشد.
بهتر است فضاي مناسبي را در حمام كودك براي نگهداري حوله ها و لباس هاي تميز و گاها چرك در نظر بگيريد و با زدن قلاب يا چوب لباسي هاي مخصوص، مشكلي براي دسترسي آسان به حوله ها و لباس ها نداشته باشيد. هيچ گاه مواد شيميايي را در دسترس كودكان در حمام قرار ندهيد، چراكه اين مواد براي سلامتي آنها بسيار خطرناك بوده و شايد آسيب هاي غيرقابل جبراني را براي كودك شما به بار آورد، از اين رو در طراحي داخلي حمام كودك سعي كنيد از كمدهاي قفل دار براي نگهداري مواد پاك كننده شيميايي و سفيدكننده ها استفاده شود. يكي از بهترين كارهايي كه مي تواند در طراحي دكوراسيون حمام كودك انجام دهيد استفاده از قفسه هايي براي جاسازي حوله هاي اضافي، دستمال و يا لوازم تعويض پوشك بچه است كه كاربرد فراواني را در طي شبانه روز دارد.

 

 

 

طراحي داخل ويلا , طراحي رستوران سنتي , بازسازي ساختمان قديمي , ويترين جلوي مغازه , دكوراسيون داخلي , طراحي دكوراسيون داخلي اداري , طراحي داخلي , طراحي داخلي مطب دكتر دكوراسيون داخلي طلا فروشي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :ميهن
تاريخ: ۲ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۳۳:۰۶

اصول طراحي باغچه در حياط كوچك

در زندگي امروز، با كاهش ارتباطات و افزايش وسايل الكترونيكي، وجود باغچه در منزل مسكوني ضروري به نظر مي‌رسد. براي اين كار ضروري است يك روش خاص را جهت طراحي باغچه برگزيده و با اصول پيش برويد! اگرچه روش‌هاي كلاسيك طراحي باغ و باغچه منسوخ شده، اما هنوز هم مي‌توان ايده‌هاي جذاب زيادي از اين روش‌ها استخراج و استفاده كرد. در اين مقاله به شما مي‌آموزيم گونه در يك حياط كوچك، با بهره‌گيري شيوه‌هاي قديمي اما موثر، يك باغچه مدرن و زيبا ايجاد كنيد. با ما همراه باشيد!

جداسازي فضاهاي موجود در باغچه‌هاي كوچك

باغ‌هاي ايراني از گذشته تا كنون، جزو باشكوه‌ترين‌ها بوده اند و جلال و زيبايي خاصي داشته اند! تقريبا در تمام طراحي باغچه مدرن و زيبا، عناصر و محيط‌هاي خشن باغ و باغچه، به وسيله گياهان و عناصر لطيف، هماهنگ و زيبا سازي شده اند؛ البته توجه به ساختار هركدام از اين فضا‌ها نيز در اين‌گونه طراحي‌ها بايد رعايت شود.

دكوراسيون حياط‌هاي كوچك

در طراحي باغچه حفظ ساختار و استخوان بندي حياط و باغچه بسيار مهم است. استفاده از دكوراسيون زيبا و هماهنگ مي‌تواند به حفظ بهتر و بيشر ساختار باغچه كمك شاياني بكند. براي مثال در تصوير زير، با استفاده از سنگ‌فرش زيبا، گوشه حياط به صورت يكدست به باغچه تبديل شده است! همچنين براي زيبايي بيشتر و افزايش تنوع، از مبلمان چوبي و هماهنگ با محيط طبيعي استفاده شده است.

ساخت اسكلت اصلي يك باغچه در طراحي حياط

در باغچه‌هاي قديمي، از آلاچيق، جويبار، ديوار و سنگ‌فرش استفاده مي‌شد اما در حياط كوچك ما، امكان احداث چنين امكاناتي به دليل مساحت كم وجود ندارد! بنابراين از اجزا و عناصر مدرن و ساده ترين استفاده مي‌كنيم. همانطور كه در تصوير مي‌بينيد، استفاده از سنگ، سنگريزه و تخته چوب‌هايي براي اسكلت باغچه كوچكمان، بسيار شيك‌تر از آلاچيق‌هاي مجلل است! اما بايد توجه كرد استفاده از آلاچيق‌هاي كوچك هم روشي خلاقانه براي دكوراسيون باغچه مي‌باشد!

لطيف كردن حاشه باغ به وسيله كاشت گياه

گياهان علاوه بر اينكه به محيط شما رنگ و طراوت مي‌بخشند، موجب نرم كردن حاشيه حياط و لطيف‌تر شدن فضا مي‌شوند. يكي از كار‌هاي عقلاني در طراحي باغچه، استفاده از گياهان براي پركردن حواشي مي‌باشد. همانطور كه در تصوير زير مشاهده مي‌كنيد، حواشي حياط را با استفاده از گياهان زيبا پركرده ايم!

گياهان مختلف بي‌نظمي مي‌آورند!

بر خلاف تصور بسياري از ما، استفاده از گياهان مختلف نه تنها زيبا نيست بلكه باعث كاهش نظم حياط و در نتيجه زشتي باغچه مي‌شود. در طراحي باغچه كوچك، دكوراسيوني موفق است كه حداكثر از دو گونه گياهي استفاده كند و ارتبط بين اجزاي ديگر حياط و گياهان باغچه به خوبي حفظ شود. علاوه بر اين، انتخاب چندين گونه گياهي، طراحي و چيدمان حياط را برهم زده و باعث شلوغي در رنگ‌ها مي‌شود. در عكس زير، تعداد كمي از گونه‌هاي گياهي، با فضاي دلپذير حياط تريكب شده و باغچه‌اي زيبا را پديد آورده اند.

يكي ديگر از ايده‌ها براي حفظ يكدستي و هماهنگي باغچه، استفاده از حاشيه‌هاي سفيد و گياهان هميشه سبز است. در واقع اين ايده از روش‌هاي سنتي طراحي باغچه گرفته شده و بسيار پركاربرد است. در تصوير زير مشاهده مي‌كنيد كه با استفاده از حاشيه‌هاي سفيد، رنگ گياهان تثبيت شده و هماهنگي خاصي به حياط عطا شده است.

بهره گيري از نقاط كانوني در طراحي باغچه

اين مورد نيز با ايده گرفتن از طراحي باغچه كلاسيك ارائه شده است! در اين ايده، عناصري كوچك را با هدف قرارگيري در نقطه‌كانوني محل طراحي و برنامه ريزي مي‌كنند. يكي از اشتباهاتي كه سبب از بين رفتن نقطه كانوني در باغچه مي‌شود، استفاده از پرچين، فنس يا حصار و ديواري است كه باغ را محدود مي‌كند. براي ايجاد نقطه كانوني زيبا، مي‌توان از يك آبنما، مجسه يا حتي مبل شيك استفاده كرد. در تصوير زير استفاده از آبنما سبب ايجاد نقطه كانوني زيبايي در طراحي باغچه شده است.

پيام آخر: الگوگرفتن از گذشته

در اين مقاله آموختيد كه الگوگرفتن از گذشتگان بسيار موثر است. در تصوير زير نمونه كاملي از طراحي باغچه كوچك و اصولي كه تمام روش‌هاي ارائه شده در اين مقاله را به خوبي انجام داده است، مشاهده مي‌كنيد. اين باغچه به وسيله نقطه كانوني جذاب ميزغذاخوري و گياهان تقريبا هم نوع، چشم نوازي خاصي به خود گرفته است. علاوه بر اين، فضاهاي ضخيم و خشن خم با استفاده از گياهان زيبا پر شده اند. حاشيه شيري رنگ فضا هم سبب افزايش يكدستي باغچه و گياهان گشته است.

 

 

طراحي داخلي ويلا طراحي داخلي رستوران , بازسازي ساختمان , طراحي داخلي مغازه , طراحي داخلي منزل , طراحي داخلي اداري , طراحي دكوراسيون داخلي, طراحي داخلي مطب , طراحي داخلي طلا فروشي

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ]